Aktualitet

Fitore në frymën e fundit – Vllaznia mposht Bylisin dhe shkëputet në renditje
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:54 - 20/01/21 |
mapo.al

Fitore dramatike, në frymën e fundit e Vllaznisë në “Adush Muça”, në një fushë të vështirë.Kryesuesit nuk lëshojnë pe, fitojnë 0 me 1 me Bylisin dhe nuk lejojnë ndjekësit më të afërt të afrohen.


Shkodranët ruajtën serinë pozitive falë një goli në minutën e katërt shtesë që mban firmën e Ardit Hoxhaj.Kryesuesit e Superligës nisën mirë sfidën dhe iu afruan shpejt golit të epërsisë, por Dilaver që në minutën e dytë ishte i pasaktë.Nuk sollën asgjë rastet e tjera nga të besuarit e Brdaric, teksa edhe Bylis ishte i rrezikshëm në daljet e tij.


Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa rezultati qëndroi i pandryshuar edhe pas pushimit.

Kur gjithçka po shkonte drejt barazimit, shtesa ishte me të vërtetë dramatike. Në fillim Ujka la fushën me karton të kuq, ndërsa kur pritej vetëm vërshëllima e fundit, Hoxhaj ndryshoi fatin e sfidës.

Sulmuesi i kthyer pas pezullimit dërgoi topin në rrjetë për fitoren e Vllaznisë, që ngjitet në kuotën e 35 pikëve në vendin e parë të renditjes.

Nga ana tjetër, pavarësisht protestave për golin e vonë të shkodranëve, Bylis duhet të dorëzohet në një humbje që ia vështirëson objektivin për të shpëtuar sezonin.

Rezultatet e javës së 15-të, Kategoria Superiore

APOLONIA-KUKËSI  1-3
Golat: Samci 60’ / Ibraimi 15’ (pen), Peposhi 76’, E|ze 82’

LAÇI-SKËNDERBEU 1-1
Golat: Nwabueze 51 (pen) / Maksi 43’

BYLIS-VLLAZNIA  0-1
Golat: Hoxhaj 90+4′

KASTRIOTI-TEUTA  0-1
Golat: Bregu 72’

Renditja:

15


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas