Aktualitet

Fitorja e dytë radhazi në Seria A- Juventusi kalon krizën, mund Genoan (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:43 - 11/04/21 |
mapo.al

Juventusit duket sikur e ka kaluar momemtnin e saj të vështirë pasi në kampionat ka regjistruar fitoren e dytë rradhazi me fitoren ndaj Genoas e shifra 3-1.

Që në pjesën e parë bardhezinjtë u dukën të vendosur të merrnin fitoren dhe e treguan me dy golat e shënuar në këto 45 minuta nga Kulusevski dhe Morata.


Në fillimin e së dytës Genoa ngushtoi shifrat me Scamacca, por ishte Weston McKennie, që tundi rrjetën sërish dhe vulosi fitoren e bardhezinjve, që tashmë renditen të tretët, një pikë më pak se Milani dhe 12 pikë poshtë Interit, kur kanë mbetur edhe 8 javë nga fundi.Rezultatet e kësaj jave të Serisë A

Klasifikimi


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas