Aktualitet

Fjalimi i fundit si president – Trump: Do të shihemi së shpejti
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:13 - 20/01/21 |
mapo.al

Presidenti i SHBA, Donald Trump mbajti sot fjalimin e tij të fundit si udhëheqës në detyrë.Teksa foli për rezultatet e 4-vjeçarit të tij në pushtet, ai bëri falenderime për bashkëpunëtorët e për popullin e amerikan.


Ne bëmë diçka që është një mrekulli mjekësore dhe kjo është vaksina,” deklaroi ai.Ndoshta ky nuk është fundi për Trump në politikë, ai i premtoi bashkëkombasve se do të shihen së shpejti e se ishte privilegj t’i shërbente vendit.“Do të shihemi së shpejti”, deklaroi Trump.


Presidenti në detyrë ishte i shoqëruar në plate nga bashkëshortja e tij,  Zonja e Parë Melania Trump.

Trump është drejtuar, bashkë me familjen për te rezidenca e tij në “Palm Beach”.

572


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas