Bota

Fjalimi i parë si President i SHBA, Biden: Sot është ‘Dita e Demokracisë’
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:07 - 20/01/21 |
mapo.al

Presidenti i ri Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, është betuar me dorën mbi Kushtetutë.  Në fjalën e mbajtuar për ceremonë e inagurimit ai e quajti ditën e sotme si “Ditën e demokracisë”.Sot festojmë triumfin e kauzës së demokracisë, Kemi shumë për të rregulluar, përmirsuar dhe shëruar“, shtoi me tej Biden.


“Tani, në këtë tokë të shenjtë, ku vetëm pak ditë më parë dhuna kërkoi të trondisë vetë themelin e Kapitolit, ne bëhemi së bashku si një komb, nën Zot, i pandashëm, për të kryer transferimin paqësor të pushtetit siç kemi bërë për më shumë se dy shekuj”, – theksoi Biden.

 


 

15,739


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas