Aktualitet

Fjolla Morina mbrohet duke thënë se nuk janë armë zjarri, por për të trembur qentëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:02 - 22/09/20 |
mapo.al

Në mbrojtjen e paraqitur sot në gjykatë, avokatja e Fjolla Morinës, Aurora Guska, ka thënë se armët e gjetura në çantë të këngëtares nuk janë armë zjarri, por njëra është pistoletë që përdoret për të trembur qentë dhe tjetra çakmak.


Kjo pistoletë nuk është armë zjarri, por pistoletë që përdoret për të trembur qentë apo kafshët e egra dhe për të dhënë sinjal në rast rreziku pasi bën zhurmë dhe qëllimi i përdorimit është në sport dhe ndryshe është pistoletë zhurmuese, ndërsa tjetra është çakmak”, thotë avokatja.


Ajo ka sqaruar edhe arsyen se përse u shty seanca gjyqësore, shkruan Shqiptarja.Fillimisht kërkesa e parë e prokurorisë ishte për arrest në burg, me faktet pasi Fjolla është shtatzënë dhe është e pamundur që ajo të lihet në burg sipas nenit 230 pika 2. Na u la një kohë për të siguruar një kontratë qiraje banimi që ajo të vendoset me masën e sigurisë arrest shtëpie ose në këtë kundërtën kërkoi dhe garanci pasurore. Gjatë kësaj kohe na u la koha e lirë për të konkluduar nëse do paraqesim garancinë pasurore ose kontratën e qira”, ka thënë avokatja.


Fjolla Morina u arrestua në Doganën e Morinës të shtunën së bashku me shoferin Fitim Muji dhe biznesmeni 29-vjeçar Fisnik Syla.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas