ShowBizz

Fjoralba Ponari: Virgjëria në Shqipëri është tabu

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:26 - 12/05/20 |
mapo.al

Moderatorja e “E Diell”, Fjoralba Ponari gjithmonë ka qënë e hapur për shumë tematika. Ajo shpesh herë ka komentuar në rrjetet sociale çështjen e virgjërisë pasi deklaroi që virgjëria nuk ka rëndësi.


See the source image


Ponari është pyetur në Instastory, nëse kjo çështje është tabu apo injorancë.“Si mendon, virgjëria në Shqipëri është tabu apo injorancë?”,-pyeti dikush Ponarin, e cila nuk ngurroi t’i përgjigjej. Ajo thotë se janë burrat ata që duan të provojnë shumë vajza, e më pas duan që gruaja e tyre të jetë e paprekur, pasi për ta ka më shumë vlerë virgjëria se emocionet.

“Për sa kohë ka meshkuj që zgjedhin të bredhin lule më lule vet por nusen e duan të virgjër… e femra që zgjedhin të kenë marrëdhënie, e kur vjen koha e martësës në fund qepen, sikur ajo pika e gjakut do i vejë vulën zgjedhjeve të së kaluarës së saj… Flasim për tabu…aty ku me ndërgjegje himeni vlen më shumë se dëshirat dhe emocionet individuale.”-shkruan Ponari. 

See the source image

See the source image

See the source image

See the source image

 


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas