Kronika

Flakë dhe tym i zi, bie zjarr te Bashkia e Kamzës, digjet flamuri kombëtar (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:01 - 19/09/20 |
mapo.al

Hyrja e godinës së Bashkisë Kamzës është përfshirë nga zjarri. Në video duken flakët dhe tymi i zi, ndërsa dy persona (me gjasë punonjës të Bashkisë) përpiqen ta shuajnë.Një prej tyre tenton të hapë edhe derën e Bashkisë, por më kot pasi administrata sot është pushim.


Pamjet janë publikuar nga ish-kryebashkiaku Xhelal Mziu në rrjetet sociale. Mes objekteve te shkrumbuara është edhe flamuri kombëtar i vendosur mbi derën hyrëse të institucionit.

Siç duket nga pamjet, flamuri kombëtar është djegur pasi flakët kanë pushtuar copën e materialit të tij tërësisht. Zjarri ka rënë në çatinë e hyrjes se Bashkisë në një vend ku ka shumë pajisje koncionimi. Mendohet se një prej tyre ka patur defekt dhe është përfshirë nga flakët, duke shkaktuar panik.Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas