Aktualitet

Flakë gjigante, momenti kur nisi zjarri në Qytetin Studenti (VIDEO)

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 16:54 - 19/09/19 |
mapo.al

MAPO siguron video nga momenti i nisjes së zjarrit gjigant pranë Qytetit Studenti. Kanë qenë disa shkurre te fusha e futbollit si pikënisje e zjarrit. Më pas flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke depërtuar në lagjen e banuar. Dy shtëpi janë djegur nga zjarri, ndërsa fatmirësisht nuk ka persona të lënduar. Flakët rrezikuan edhe poligonin e qitjes Rexhep Ramaj si dhe një pallat 10 katësh, banorët e të cilit u evakuuan me urgjencë.


/MAPO.AL/<
>
6f4044e3-e38f-4612-840a-cd86deb8d67e (1) 6f4044e3-e38f-4612-840a-cd86deb8d67e b0c6d874-808e-47f7-924e-25e910d0c4c8 6188dc7a-c70a-4f96-985c-e01bd5c9d754 3f0e4856-f012-41f2-9bed-d4740c271617

 


Lexo edhe: 

VIDEO/ Zjarr ‘përbindësh’ në Qytetin Studenti, 2 banesa në flakë


Etiketa: , , ,

Pas