Aktualitet

Flakë ullinjve dhe pemëve frutore në Kashar, arrestohet 59-vjeçari
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:12 - 15/09/20 |
mapo.al

Një 59-vjeçar u arrestua dje në Kashar, pasi dyshohet se ka djegur sipërfaqe të tëra me ullinj dhe pemë frutore. Bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet K. Xh.


59-vjeçari u vendos në pranga pasi banorët në vendin e njohur si “Pompat e ujit” kanë njoftuar Policinë për zjarrin e rënë dhe të dalë jashtë kontrollit, duke përfshirë sipërfaqe me ullinj dhe pemë frutore, të cilat rezultojnë në pronësi të tre shtetasve.


E teksa materialet i kaluan Prokurorisë së Tiranës për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, Policia apelon për të gjithë qytetarët që në asnjë rast të mos kryejnë pastrime me anë të djegies apo të ndezin zjarr.


Etiketa: , ,

Pas