Kronika

Flakët përpijnë banesën në Klos, humb jetën e moshuara


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:32 - 22/04/20 |
mapo.al

Një grua e moshuar ka humbur jetën pasi banesa e saj u përfshi nga flakët.


Ngjarja ka ndodhur në Klos, ndërsa sipas policisë zjarri ka ardhur nga shkëndija në sistemin elektrik brenda në banesë.


“Rreth orës 21.15 shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat kanë marrë njoftim se në fshatin Pleshë, Bashkia Klos, ka rënë zjarr në banesën e shtetases B. D., rreth 80 vjeçe, ku si pasojë ka humbur jetën.Nga veprimet paraprake të kryera dyshohet se zjarri është shkaktuar aksidentalisht, nga shkëndija në sistemin elektrik brenda në banesë.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po ponohet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes”, njofton policia.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas