Aktualitet

Flamur Noka: Rrëfimi i Fatmirit me COVID nxjerr blof rilindjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:15 - 19/04/21 |
mapo.al

Kandidati për deputet i PD, Flamur Noka, ka vizituar një familjar në Vorë, i cili shprehet se qeveria nuk i ka dhënë asnjë ndihmë pasi është infektuar me koronavirus


Noka bën me dije se qytetari ka shpenzuar rreth 6.5 milionë lekë për kurim, por nga shteti s’ka marrë asnjë qindarkë rimbursim.


Më tej, Flamur Noka thotë se të luash me shëndetin e qytetarëve është krim ndërsa shton se rrëfimi i Fatmirit nxjerr bllof propagandën e rilindjes.

“Qëndroj në shtrat prej dy muajsh me oksigjen për shkak të covid dhe pasojave që më ka lënë ai, por ju jeni i pari që keni ardhur për të më parë” – më thotë Fatmir Karanxha në Picarë, Vorë.Ai Ka shpenzuar rreth 6.5 milion lekë për kurim, por nga shteti nuk ka marrë asnjë qindarkë rimbursim. Rrëfimi i Fatmirit e nxjerr bllof Rilindjen dhe propagandën e saj.


Të luash me shëndetin e qytetarëve është krim! “Këtë mënyrë qeverisjeje do ta largojmë me 25 prill!

Qytetarët shqiptarë meritojnë të trajtohen me dinjitet!”- u shpreh Flamur Noka.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas