Aktualitet

Flamurtari merr sërish pikë, ndal hovin e Partizanit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:31 - 10/11/19 |
mapo.al

Partizani nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në transfertë ndaj Flamurtarit. Të kuqtë ndanë pikët me vlonjatët, duke shpërdoruar në këtë mënyrë një mundësi të artë arratisjeje.


Egzon Belica zhbllokoi shifrat në minutën e 54, teksa Nebihi në minutën e 58 vendosi ekuilibrat dhe rezultatin përfundimtar në 1-1.


Pas kësaj pike, kampionët në fuqi të Superligës qëndrojnë në krye me 22 pikë, dy më shumë se Bylis ndjekës. Ndërkohë, Flamurtari koleksionon barazimin e katërt, duke u gjendur në kuotën e 4 pikëve në fund të klasifikimit.Situata e vlonjatëve ndërlikohet ndjeshëm, pasi numëron 12 më pak se Vllaznia e zonës play-out dhe mbijetesa mund të kthehet në një mision të pamundur.1
Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas