Sport

Flet arkitekti i Juves: Arrijmë majat në të gjitha frontet
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:33 - 25/08/18 |
mapo.al

Drejtori sportiv i Juventusit, Beppe Marotta, konfirmoi se ata kanë formuar një ekip me shumë futbollistë cilësorë, për të bërë të mundur arritjen e objektivave të tyre.“Në këtë skuadër nuk ka ndarje klasike midis zgjedhjes së parë dhe zëvendësuesve, ata janë të gjithë bashkë-startues këtu. Ne kemi ngritur një ekip shumë konkurrues, sepse ne duam të arrijmë gjithçka në të gjitha objektivat tona “, -tha Marotta për “Sky Sport Italia”.


“Klubi mbështet punën e trajnerit në nivel të përditshëm. Lojtarët e kuptojnë se nuk mund gjithmonë të fillojnë dhe janë të gjitha shumë profesionale, kështu që rotacioni i shpeshtë i skuadrës i lejon të gjithë të jenë në gjendje të mirë dhe të angazhuar mentalisht. Duhet inteligjencë reale për të marrë lojtarët për të pranuar dhe përqafuar atë situatë, sigurisht më shumë se në vitet e fundit”.Juve u lidhën rregullisht me një ofertë për mesfushorin e Lazios Sergej Milinkoviç-Saviç, të cilit iu dha një çmim prej 150 milion eurosh.“Milinkovic-Saviç do të bëhet kampion, por ne kemi shumë lojtarë prestigjiozë dhe jemi shumë të kënaqur me skuadrën që kemi në dispozicion”.-përfundoi Marotta.Etiketa: , ,

Pas