Aktualitet

Flet nga burgu vëllai i Admir Muratajt: Nuk ishte ai organizatori
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:33 - 12/04/19 |
mapo.al

Aleksandër Murataj, vëllai i Admir Muratajt, ka folur nga burgu në një lidhje telefonike për mediat. Aleksandër Murataj ka sulmuar Prokurorinë dhe është shprehur se Admiri dhe familja e tij nuk kanë asnjë pasuri të vendosur me para të padeklaruara.“Për dy vite Prokurori s’më ka ardhur njëherë për të më marrë në pyetje. Nuk e kam takuar me vëllain prej vitesh, pasi unë prej dy vitesh jam në burg. Admiri nuk e di se ku ka qëndruar dhe as kam komunikuar ndonjëherë në telefon gjatë kësaj kohe. Hera e fundit që e kam takuar ishte 1 muaj para se të më arrestonin në 2017-në. Jam i bindur që Admiri nuk ka qënë organizator i grabitjes në Rinas. Nuk e di nëse e ka vrarë Policia, apo shokët e tij.


Ne nuk kemi kamera 300 mijë euro në shtëpinë e Admirit në Prezë, janë spekullime. Kam jetuar 23 vite jashtë shtetit dhe nuk bëhet shtëpia me 300 mijë euro kamera.

Lexo edhe :  Grabitja e Rinasit - Vëllai i Admir Murataj kërkon të gjykohet i ndarë nga pjesa tjetër e grupitPo bën spekullime Prokuroria, Policia, por edhe media. Dëshira ime të shkoj ti jap lamtumirën e fundit vëllait tim. Prokuroria dhe Drejtoria e Burgjeve më penguan të shkoj të varros vëllain tim. Nuk kam lidhje me asnjë bandë dhe me asnjë grabitje”, – tha Aleksandër Murataj nga burgu 313 në një lidhje telefonike per Report tv.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas