ShowBizz

Florjan Binaj ironizon vendimin e qeverisë për mbylljen e klubeve të natës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:46 - 20/07/20 |
mapo.al

Ditën e sotme, qeveria mori masa të ashpra për të luftuar përhapjen e COVID-19 dhe vendosi të mbyllë klubet e natës, diskove dhe Lounge Bareve apo shërbimeve të ngjashme si në ambiente të hapura ashtu edhe në ato të mbyllura.


Personazhe të njohur të showbiz-it kanë reaguar lidhur me këto masa, shumica prej të cilëve duket se s’kanë qenë dakord me këtë vendim. Mes tyre është Florjan Binaj, i cili ka shpërndarë një postim tepër ironik, me nota humori dhe me mesazh tepër të qartë.


Postimi i plotë:“Sipas një studimi të Universitetit të Surrelington në Tirinois të Maçaçuets, Covid-19 transmetohet edhe nëpërmjet notave të muzikës sidomos pas orës 20:00. Ky universiteti gjet tek një këngë një notë Do dhe një notë Sol pozitive me Covid, ndërkohë që tamponi i është bërë Mi-së, La-së dhe Re-së, ndërkohë Fa-ja dhe Si-ja kanë dalë negative në test.”


 


View this post on Instagram

 

Policia ka shpallur në kërkim çelësin e solit…

A post shared by FLORJAN (@florjanbinaj) on


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas