Aktualitet

Fluks në doganën e Morinës, për 2 orë kalojnë në Shqipëri 15 mijë qytetarë nga Kosova


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:59 - 12/09/20 |
mapo.al

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi nje tjetër rekord fluksi të kalimeve në doganën e Morinës.


Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh.


Qytetarët e Kosovës po shfrytëzojnë këtë fundjavë për të mbyllur sezonin e pushimeve, pasi të hënën nis procesi mësimor.Vargu i mjeteve ishte deri në thellësi të territorit të Kosovës, ndërsa policia po punon me 6 sportele me kapacitet maksimal.
1
Etiketa: , , ,

Pas