Aktualitet

Fluksi i lëvizjeve, Policia: Këto janë akset rrugore me trafik të dendur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:17 - 02/08/20 |
mapo.al

Policia bën me dije akset rrugore me trafik të rënduar. Vijon fluksi në kthim nga zonat bregdetare në drejtim të Tiranës dhe Morinës.


Trafik i ngarkuar në Orikum-Radhimë-Vlorë, lëvizja e mjeteve me rrjedhje të ngadaltë dhe pa ndërprerje.
Lëvizje e shtuar në rrethrotullimin Bishti i Zhurit në drejtim të Elbasanit.Ka fluks të shtuar në rrethrrotullimin e Bradasheshit, si nga Peqini, ashtu dhe ardhja nga Librazhi për në drejtim të Tiranës.


Fluks të shtuar në të dy segmentet, atë të Ndroqit dhe të TEG-ut.

Vazhdon të jetë trafik i rënduar në aksin Gjiri i Lalzit – nënkalimi i Maminasit. Mjetet lëvizin ngadalë dhe autokolonë.

Aksi kompleksi Lura – Armathe ka ngarkesë maksimale. Mjetet lëvizin autokolonë shumë ngadalë.

Nga Shëngjini deri në rrethrrotullimin në hyrje të Lezhës ka fluks të rënduar, por pa bllokime.

Ardhja nga Lezha në drejtim të Milotit është me ngarkesë maksimale.

Fluksi në hyrje të Tiranës është i shtuar por vijon lëvizja pa probleme.

Shërbimet e Policisë Rrugore janë prezente në rrugë dhe po vijojnë punën për të ndihmuar lëvizjen e mjeteve duke shmanguar bllokimet e ndalesat që vijnë si pasojë e parakalimeve të gabuara.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas