Aktualitet

Fluturimi i fundit nga Amerika për në Shqipëri, njoftimi i rëndësishëm i Ambasadës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:59 - 05/05/20 |
mapo.al

Studentët shqiptarë të bllokuar në SHBA nga mbyllja e kufijve për shkak të pandemisë dhe që planifikojnë të rikthehen në Shqipëri, do të mund të udhëtojnë ditën e nesërme përmes linjës Nju Jork-Londër-Tiranë.


Ambasadorja shqiptare në SHBA, Floreta Luli-Faber, njofton studentët që mundet të kapin fluturimin e datës 6 maj nga New York, Boston, Washington DC, Dallas (Teksas), apo Seattle, që të kontaktojnë menjëherë agjensinë e udhëtimit, sipas këtij njoftimi.


“Nëse nuk ka më interes nga studentët (do mund të presim deri ditën e martë, 5 maj në mesditë EST time) vendet do i vëmë në dispozicion për qytetarët që janë në listë pritje. Në këtë moment kanë ngelur shumë pak vende të lira” thekson Ambasadorja. 


Etiketa: , ,

Pas