Aktualitet

Fluturimi Rinas-Kukës/ Eksperti i aviacionit padit në SPAK Ramën e Ballukun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:20 - 24/04/21 |
mapo.al

Eksperti i aviacionit civil, Dritan Goxhaj ka paditur në SPAK kreun e qeverisë, Edi Rama dhe ministren e Transportit, Belinda Balluku.


Ai vlerëson në padinë e tij se këta persona dhe disa të tjerë që janë në dokumentin shoqëruar, në kuadrin e një grupi të strukturuar kriminal kanë kryer vepren penale të shkeljes së rregullave të fluturimit, falsifikim i dokumentave, shpërdorim të detyrës.


Padia ka të bëjë me fluturimin propagandistik të bërë pak ditë më parë nga Kreu i qeverisë Rama me linjen Air Albania, nga Rinasi në Kukës.


1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas