Aktualitet

FNSH aksion në Lezhë, goditet një bandë kriminale


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:28 - 20/10/21 |
mapo.al

Policia e Shtetit po zhvillon një aksion anti-drogë me urdhër të Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK).


Aksioni është në zhvillim, ndërsa mësohet se deri më tani janë arrestuar 20 persona.


Aksioni i urdhëruar nga SPAK po zhvillohet në Lezhë dhe vjen pas vrasjes së efektivit të policisë, Saimir Hoxha, gjatë aksionit për goditjen e parcelave me kanabis.Policia e ka nisur aksionin pas mesnatës së kaluar, ku ka goditur një grup kriminal që kultivonte dhe trafikonte hashash.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas