Aktualitet

‘Foltorja’ e Matit/ Berisha: Gazment Bardhi dhe nënkryetarët e PD të dorëhiqen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:28 - 23/11/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga ‘Foltorja’ e Burrelit deklaroi këtë mbrëmje se Edi Rama merr më 11 dhjetor, në ditën e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar të PD, përgjigjen më të hidhur që mund të ketë marrë ndokush këto 30 vite.


Berisha i bëri thirrje Sekretarit të Përgjithshëm dhe nënkryetarëve të PD të japin dorëheqjen e të mos rrijnë si skllevër të Bashës, por t’i bashkohen këtij Kuvendi.


Më tej, ish-lideri demokrat u shpreh se pengu i Ramës, Lulzim Basha i cili është futur në lojën më të rrezikshme 30 vitet e fundit në atentat ndaj lirisë së shqiptarëve dhe pluralizmit politik, do të arkivohet në arkivat e turpit të historisë së këtij vendi.Berisha tha se Basha është bërë varrmihësi i shpresës së vrarë nga Edi Rama.

Lexo edhe :  Dy muaj e gjysëm më pas, ku po shkon PD-ja?!“I deklaroj Sekretarit të Përgjithshëm, nënkryetarëve të PD, jepni dorëheqjen menjëherë, mos rrini si sklllevër të peng Bashës se do bëni gabimin më të rëndë për veten tuaj. Mafia e George Soros e cila bëri gjithçka për të shtruar opozitën shqiptare në një ministri të narkoshtetit, do të dështojë, dhe këtë dështim e mirëpret Shqipëria, forcat konservatore në Shtetet e Bashkuara dhe kudo në botë.Kanë qenë vite të vështira, ku ju keni derdhur lumenj djerse, ku ju u varfëruat në mënyrën më të shpejtë që mund të ndodhë, fëmijët tuaj u larguan masivisht nga Shqipëria, vite të cilat krimi dhe droga bëjnë ligjin në rrugë, qytet e fshat, bëjnë ligjin në parlament, qeveri e kudo, kërcënojnë përditë jetë njerëzish, prona dhe vende pune”, tha Berisha,

2


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas