Aktualitet

‘Foltorja’ – Kush janë demokratët që presin Berishën sot në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:17 - 29/09/21 |
mapo.al

Ish-Kryeministri Sali Berisha vijon sot turin e tij të foltores dhe sot po shkon në qytetin e Durrësit.


Ndërkohë për të pritur Berishën, në Durrës janë mbledhur qindra demokratë ku nuk mungojnë as figura të rëndësishme të PD-së, emra si Edi Paloka, Oerd Bylykbashi apo Flamur Noka.


Kujtojmë se ky do jetë takimi i katërt që ish-kryeministri do të zhvillon me bazën e Partisë Demokratike, pas tre tubimeve të para që zhvilloi në Tiranë, Fier dhe Vlorë.Berisha ka kundërshtuar vendimin e Bashës për largimin e tij nga grupi parlamentar, duke e konsideruar atë “thikë pas shpine”, ndërsa ka kërkuar mbledhjen e Kuvendit Kombëtar.
1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas