Aktualitet

‘Foltorja’ në Fier, Braçe akuza Berishës: Po dëgjoj një kriminel


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:56 - 21/09/21 |
mapo.al

Deputeti socialist Erion Braçe e ka cilësuar ish-kryeministrin Sali Berisha një kufomë që shëtit teksa e akuzohen atë si “argat i Serbisë që eksportoi në naftë për makinën e luftës së Millosheviçit”. Braçe shprehet se fermerët e Divjakës, Lushnjës, Beratit, Fierit dhe Roskovecit e kane fituar betejën me Serbinë.


“Po degjoj kriminelin Salih ne Faltoren e tij; Fermeret e Fierit, Lushnjes do kthehen ne argat ne fusht e Serbis-fjala e tij. Salih, fermeret e Divjakes, Lushnjes, Beratit, Fierit, Roskovecit e kane fituar betejen me Serbine! Eksportet e perimeve tona atje jane deri ne KG e fundit.


Kufoma që shëtit, duhet të kujtoj dallimin. Ai si argat i Serbisë eksportoi në naftë për makinën e luftës së Millosheviçit, bashkërisht fituan përkohësisht luftrat në Bosnje e Kosovë.Fermerët e Myzeqesë eksportojnë atje edhe kilogramin e fundit të perimeve që prodhojnë, kanë dituar betejën e eksporteve bujqësore me Serbinë e këdo në kufijtë lindore dhe veriore të këtij vendi”, shkruan Braçe.

Lexo edhe :  "Mburojë e Bashës", VOA: Berisha ka mbajtur me dorë të fortë kontrollin mbi PD


19
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas