Aktualitet

Fondacioni “Real Madrid” – Ja kush legjendë pritet ta drejtojë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:47 - 22/12/20 |
mapo.al

Ekipi madrilen komunikoi sot emërimin e drejtorit të përgjithshëm të Fondacionit “Real Madrid”.

Bëhet fjalë për legjendës e “Los Blancos”, portierin Iker Casillas, raporton Marca.


“Legjenda e Real Madrid përfaqëson vlerat e klubit tonë dhe është portieri më i mirë i historisë sonë”, thuhet në reagimin e klubit merengues.

Iker Casillas ka ftiuar 19 trofe gjatë 25 viteve te Real Madrid: 3 Champions League, 3 Botërorë Klubesh, 2 Superkupa Europe, 5 Kampionate, 2 Kupa Mbreti, 4 Superkupa Spanje.Në Portugali me Porton ka fituar 2 kampionate, 1 kupë dhe një superkupë.


Me kombëtaren spanjolle ka zhvilluar 167 ndeshje ka fituar një Botëror, 2 Europianë dhe një Botëror u-20.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas