Sociale

Fondet e mbledhura nga Xhesika Berberi, gati rindërtimi i dy shtëpive të shkatërruara nga tërmeti

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:09 - 04/02/20 |
mapo.al

Iniciativa humanitare e modeles Xhesika Berberi, që mblodhi rreth vetes një grup të rinjsh, është finalizuar me mbledhjen e fondeve për rindërtimin e dy shtëpive. I ftuar në studion e “Stay Tunned”, me gazetaren Valbona Mhilli , Erind Bejko, drejtor i Bashkëpronësisë dhe Emergjencave Civile në Bashkinë e Tiranës, tha se ka nisur ndërtimi i dy shtëpive, njëra në Ndroq dhe tjetra në Petrelë.


Bejkogjithashtu shprehet se është bërë pjesë e nismës së modeles Xhesika Berberi, një grup që më pas u rrit pasi iu bashkuan edhe të rinj të tjerë. Bejko tha se falë sensibilizimit të lartë janë mbledhur fonde edhe për rikonstruksionin e një shtëpie të tretë në Baldushk.


<
>
0b363ba1-556c-4def-b580-3a9b4f6c05f0 44b2beff-148f-434b-ac46-ab5508cafeae 59071ca7-ecc1-497b-8dd0-dc769828d8e6 abdde00a-998f-4f2d-8d84-d7fd29ffc82d
Etiketa: , , , ,

Pas