ShowBizz

Forbes publikon listën e këngëtarëve më të paguar në botë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 10/12/19 |
mapo.al

Beteja mes Taylor Swift dhe Kanye West për artistin më të mirë ka përfunduar. Swift është shpallur këngëtarja më e paguar në vitin 2019 nga revista “Forbes”.


Këngëtarja fitoi 185 milionë dollarë falë një marrëveshje të re rekord, si dhe nga turneu i saj më i fundit. West nuk ishte shumë larg, me 150 milionë dollarë, falë një rritje të shitjeve të atleteve Yeezy.


Kantautori dhe këngëtari britanik Ed Sheeran është në vendin e tretë me 110 milionë dollarë dhe grupi i muzikës rok në Kaliforni “The Eagles” në vend të katërt me 100 milionë dollarë.


Vendin e pestë e zuri Elton John, i cili mblodhi 84 milionë dollarë në vitin 2019 në mes të turneut të tij të lamtumirës.


Jay-Z dhe Beyoncé janë në vend të gjashtë me 81 milionë dollarë.Etiketa: , , , , , , , ,

Pas