Sport

Formacionet/ Argjentina, asnjë ndryshim nga ndeshja e fundit. Brozovic nga fillimi për Kroacinë

               Publikuar në : 19:17 - 21/06/18 |
mapo.al

Do të luhet në orën 20:00 në stadiumin “Nizhny Novgorod” ndeshja e vlefshme për Grupin D të Botërorit mes Argjentinës dhe Kroacisë.


Një takim ku amerikano-latinët do të kërkojnë me ngul fitoren pas barazimit 1-1 me Islandën, ndërsa ballkanasit do të ishin të kënaqur edhe me 1 barazim, duke parë se morën 3 pikët kundër Nigerisë.Pritet spektaklë në fushë pasi në njërin krah do te jetë Messi me shokë, ndërsa nga ana tjetër Modric, Rakitic, Mandzukic e të tjerë.


Formacionet titullare

Argjentina: CABALLERO, MERCADO, TAGLIAFICO, ACUÑA, MESSI, MEZA, MASCHERANO, Pérez, OTAMENDI, SALVIO, KUN AGUERO

Kroacia: SUBAŠIĆ, VRSALJKO, STRINIĆ, PERIŠIĆ, LOVREN, RAKITIĆ, MODRIĆ, BROZOVIĆ, MANDŽUKIĆ, REBIĆ, VIDA


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas