Sport

Formacionet zyrtare: Juve kërkon t’i kthehet fitores ndaj Empolit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:54 - 30/03/19 |
ro ot

Juventusi do të luajë sot në orën 18:00 ndaj Empolit në ndeshjen e javës së 29-të në Seria A. Zonja e Vjetër është në krye të tabelës me 15 pikë më shumë se Napoli dhe i cili shpreson të ruajë këtë distancë.

Për më shumë, Bianconerët vijnë nga humbja e parë sezonale, pasi në xhiron paraprake pësuan nga Genoa me rezultat 2-0, ashtu që nuk pritet të bëjnë një gabim tjetër.Empoli është një pikë larg zonës së rrezikut, prandaj do të përpiqet të nxjerrë rezultat pozitiv nga ky takim.

Trajnerët Massimiliano Allegri dhe Aurelio Andreazzoli i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë takim.

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Alex Sandro, Chiellini, Rugani, Joao Cancelo; Matuidi, Pjanic, Emre Can; Dybala, Bernardeschi, Mandzukic.

Banka rezervë e Juventusit: Perin, Pinsoglio, De Sciglio, Caceres, Bonucci, Spinazzola, Bentancur, Nicolussi Caviglia, Kean.

Formacioni startues i Empolit: Dragoëski; Veseli, Maietta, Dell’Orco; Di Lorenzo, Traore, Bennacer, Krunic, Pajac; Farias, Caputo.

Në stolin e Empolit: Provedel, Perucchini, Brighi, Antonelli, Acquah, Pasqual, Capezzi, Oberlin, Nikolaou, Ucan.

 

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas