Sport

Formacionet zyrtare: Milani dëshiron fitoren ndaj Udineses

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 02/04/19 |
ro ot

Në San Siro, Milani është pritës i Udineses në xhiron e 30-të në kampionatin italian të futbollit. Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Igor Tudor i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë ndeshje.


Rossonerët e kanë vënë në rrezik pozitën e katërt në tabelë, pas humbjeve nga Interi dhe Sampdoria, ashtu që duhet ta fitojnë me çdo kusht këtë takim.


Udine është tri pikë larg zonës së rrezikut për të rënë nga liga, prandaj do të përpiqet të nxjerrë rezultat pozitiv nga kjo sfidë.


Formacioni startues i Milanit: G Donnarumma; Abate, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Bakayoko, Biglia, Calhanoglu; Paqueta; Piatek, Cutrone.


Image

Formacioni startues i Udineses: Musso; Ter-Avest, Opoku, De Maio, Zeegelaar; Fofana, Behrami, Samir; Pussetto, Lasagna, De Paul.


Etiketa: , , , ,

Pas