Sport

Formacionet zyrtare të ndeshjes Manchester United vs PSG


               Publikuar në : 18:22 - 12/02/19 |
mapo.al

Sot në mbrëmje në orën 21:00 startojnë ndeshjet e para të Champions League, raundi 1/16. Ndeshja që pritet të na dhurojë emocione të mëdha është Manchester United kundër Paris Saint-Germain.


Manchester United do të luajë me De Gean në portë, në mbrojtje me V.N. Lindeloef, L. Shaw, P. Jones dhe A.Yong. në mesfushë do të vendosi N.Matic, A.Herrera, P.Pogba ndërsa në sulm me Lingard, Anthony Martial dhe Rashford.

Nga ana tjetër Psg do të luajë me Buffon në portë, në mbrojtje T.Kehrer, T.Silva, P.Kimpembe dhe Juan Bernat. Në mesfushë do të pozicionohet me Dani Alvesh, M.Verratti, A.Di Maria, Marquinhos ndërsa në sulm fati i skuadrës mbetet në këmbët e Draxler dhe Mbappe.


Etiketa: , , ,

Pas