Kryesore

Foshnja 1-muajshe infektohet nga koronavirusi në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:19 - 02/07/20 |
mapo.al

Një bebe vetëm 1-muajshe është infektuar nga koronavirusi në Tiranë. Foshnja është personi më i ri i prekur nga koronavirusi deri më tani në Shqipëri, e cila është dërguar dje tek pediatria në QSUT, më pas i është bërë tamponi dhe ka dalë pozitiv me Covid.


Foshnja tashmë ndodhet tek pavioni Covid në Pediatri. Derisa gjendja e tij të stabilizohet dhe t’i bjerë temperatura ai do të qëndrojë aty.


Mjekët dyshojnë se mund ta ketë marrë nga mamaja, të cilës i është marrë tamponi e pritet të dalë përgjigja.Sot ishin 82 raste të reja me koronavirus në vend, ku shifrat kanë ardhur në rritje. Koronavirusi është përhapur në spitale, institucione publike, çerdhe, por edhe në shuë zyra të tjera.

Lexo edhe :  Bota në alarm nga variati i ri i COVID, mjeku i shqetësuar: Pas 3 javësh...1
Etiketa: ,

Pas