Aktualitet

Foshnja 5 muajsh nxirret i gjallë nga rrënojat në Gaza, 10 familjarët u vranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:40 - 15/05/21 |
mapo.al

Një vogëlush pesë muajsh është nxjerrë i gjallë nga rrënojat pas një sulmi ajror nga Izraeli brenda një kampi refugjatësh në Gaza, i cili vrau 10 anëtarë të familjes së tij.


Fotografitë tronditëse tregojnë infermieret që mbajnë djalin, i cili u raportua se ishte gjetur pranë trupit të nënës së tij të ndjerë.


Tensionet në Lindjen e Mesme nuk kanë të ndalur dhe sipas autoriteteve vendase, bilanci i viktimave në Gaza ka shkuar në 126, mes të cilëve 31 janë fëmijë.

<
>
Gaza Gaza1 Gaza3 Gaza12 Gaza11 Gaza10 Gaza9 Gaza8 Gaza7 Gaza6 Gaza5 Gaza4 Gaza2 Izrael

Ushtria e Izraelit ka njoftuar se ka bombarduar nga ajri “zyrën operative” të Hamasit ndërsa Gaza ka rinisur mëngjesin e sotëm hedhjen e raketave drejt jugut të Izraelit, në veçanti në qytetet Ashkelon dhe Ashdod.

Lexo edhe :  Ashpërsohen luftimet mes Izraelit dhe Hamasit, 32 të vdekur në Gaza, 10 fëmijë


Sipas Izraelit, shumica e raketave janë kapur nga sistemi Iron Dome (Kupola e Hekurt).25


Etiketa: , ,

Pas