Aktualitet

Foshnja 6-javëshe në SHBA, viktima më e re në botë nga Covid-19


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:41 - 02/04/20 |
mapo.al

Një foshnje 6-javëshe në Connecticut të SHBA-ve ka ndërruar jetë nga koronavirusi, dhe besohet të jetë viktima më e re në botë që ka humbur betejën me virusin COVID-19.


Foshnja ishte dërguar në spital gjatë javës së kaluar pothuajse pa shenja jete, dhe mjekët nuk kishin mundur të bëjnë asgjë më shumë për të.


Vdekja e foshnjës është bërë publike nga guvernatori i Connecticutit, Ned Lamont, duke mos dhënë detaje tjera për këtë rast shumë të rëndë.Ai tha se foshnja është viktima më e re në botë nga Covid-19. Bëhet fjalë për një foshnje 6-javëshe nga Hartford që ishte sjellë në spital pa shenja jete.


1


Etiketa: , ,

Pas