Aktualitet

Foto 3D/ Këto janë shtëpitë që do ndërtojë Behgjet Pacolli në Thumanë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 12/12/19 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm në detyrë i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka konkretizuar në një projekt premtimin e tij për të ndërtuar banesa në Thumanë.


Siç shihet në foto 3D, ndërtesat e projektuara do të jenë tre kate.“Me një shpejtësi rekord përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët përgatitore dhe projektuese”, shkruan Pacolli.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas