Aktualitet

FOTO: BE diskuton mbi vaksinimin, ndërsa komisionerja suedeze thur me shtiza
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:27 - 20/01/21 |
mapo.al

Gjatë mbledhje së radhës së Parlamentint Europian, disa imazhe interesante tërhoqën vëmendjen. Komisionerja e BE-së për punët e brendshme, politikania suedeze Ylva Johansson thur me shtizë gjatë seancës plenare mbi strategjinë globale të BE për vaksinimin. 
 Por kjo nuk është hera e parë që  komisioneren Ylva Johansson, e shohim duke thurur shtiza.


Sipas ”Il Corriere Della Sera” pak muaj më parë  ajo i ka bërë një dhuratë për të gjithë bashkëpunëtorët e saj më të ngushtë: çorape leshi të punuara me grep.

“Është një privilegj për mua të punoj së bashku me burra dhe gra të shkëlqyera dhe kompetente të kabinetit tim. Për të treguar se sa e vlerësoj punën e tyre, bëra çorape për të gjithë që t’i ngrohin”, tha ajo në videon e publikuar.

16


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas