Aktualitet

Foto/ Dëbora zbardh Juglindjen, kujdes në këto akse rrugore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:06 - 14/12/19 |
mapo.al

Juglindja e vendit është zbardhur nga dëbora mëngjesin e sotëm. Në disa prej akseve rrugore në Korçë lëvizet vetëm me zinxhirë.


“Në Qarkun Korçë gjatë natës ka pasur reshje shiu dhe dëbore. U punua dhe po punohet në: Qafën e Qarrit-Korçë-Ersekë, në Rrugën e Dardhës, Rrugën e Voskopojës. Nuk ka probleme në qarkullim e mjeteve në të gjitha akset kombëtare. Rekomandohet përdorimi i zinxhirëve në Rrugën e Dardhës për mjetet e vogla. Drejtuesit e mjeteve që zgjedhin të kalojnë këto akse të tregohen të kujdesshëm, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, thotë ARRSH.

Etiketa: ,

Pas