KMR

Foto/ Gjigandi gjysëm luan gjysëm tigër më i madh në botë, 320 kg

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:15 - 12/06/19 |
mapo.al

Një gjysmë luan dhe gjysmë tigër është konsideruar si macja më e madhe në botë. Gjigandi peshon rreth 320 kg. Pamjet e kafshës u publikuan në internet nga Mike Holston dhe Kody Antle dhe u bënë virale në mediat sociale. Macja më e madhe në botë quhet Apollo dhe krahasohet me një tigër prehistorik me dhëmbë shumë të mprehtë. 5-vjeçari është pasardhësi hibrid i një luani mashkull dhe një tigri femër.

<
>
2 3 4 5


Etiketa: , ,

Pas