Bota

Foto/ Kritikonte Erdoganin, rrihet keqas me shkop bejsbolli


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:18 - 13/05/19 |
mapo.al

Analisti Javuz Selim Demirag, i njohur si kritik i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, u rrah nga një grup personash nën rrethana ende të paqarta. Si pasojë e dhunës së ushtruar analisti Demirag është shtruar në spital. Lajmin e bën të ditur gazeta turke Yenicag.

Gazeta shkruan se analisti i saj është rrahur me shkopinj bejsbolli. Incidenti ndodh në një kohë të tensioneve të larta mbi vendimin e Komisionit Suprem të Zgjedhjeve të Turqisë për të zhvlerësuar rezultatet e zgjedhjeve të kryebashkiakut në Stamboll dhe për të planifikuar një rivendosje më 23 qershor, shkruan KosovaPress.


1


Etiketa: , , ,

Pas