Bota

Foto/ Kryetari i Parlamentit ushqen beben e kolegut gjatë seancës

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:11 - 22/08/19 |
mapo.al

Fotografitë e Kryetarit të Parlamentar të Zelandës së Re që mban në krah foshnjen e një kolegu, ndërsa ai kryesonte një debat, kanë tërhequr vemendjen e mediave në mbarë botën. Trevor Mallard, kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, postoi vetë në twitter fotot kur ushqente djalin e porsalindur të deputetit Tamati Coffey ndërsa ku i fundit u ngrit për të mbajtur një fjalim. “Zelanda e Re … një vend i vogël, por që na dha një mësim të madh”, shkruan një komentues në twitter.


Ah, dhe e më e rëndësishmja, deputeti Tamati Coffey është homoseksual dhe bashkejeton me parnerin e tij, ndërsa fëmija që ata po rrisin ka ardhur në jetë në korrik nga një surrogate.

Etiketa: , , , ,

Pas