Kryesore

FOTO LAJM: Arrihet marrëveshja për Teatrin e ri? Veliaj: Gati të nisim negociatat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:42 - 27/06/18 |
mapo.al

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, shkruan sot në Tëitter se është arritur një marrëveshje për Teatrin e ri Kombëtar, duke falenderuar të gjithë artistët edhe ata kundër.


Më shumë sesa ajo cfarë shkruan, ajo që përbën vërtet lajm është një foto e Veliajt me artistët që ishin kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, si regjizori Altin Basha apo aktori Arben Derhemi.


“Mirenjohje nga zemra aktoreve, regjisoreve, arkitekteve, inxhiniereve e sidomos sindikatave e protestuesve! 🙏


Fale kontributit te secilit kemi nje marrveshje me te mire dhe jemi sot gati te nisim negociatat per nje Teater te ri Kombetar!”, shkruan VeliajEtiketa: , , ,

Pas