Aktualitet

Foto-Lajm/ Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara stërvitje në Shqipëri

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:41 - 04/06/20 |
mapo.al

Njësia e 352-të e operacioneve speciale të Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, ka kryer misione stërvitore të rëndësishme në qiejt e Shqipërisë.


Fotoja është publikuar nga Ambasada Amerikane në Shqipëri.


“Javën e kaluar, njësia e 352-të e operacioneve speciale të Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara, ka kryer misione stërvitore të rëndësishme në qiej mbi aleaten e NATO-s, Shqipërinë. Forcat ushtarake të NATO-s stërviten krah për krah me aleatët për të perfeksionuar ndërveprueshmërinë dhe për të mbtur gjithnjë të gatshëm për të parandaluar dhe mbrojtur”, – shkruan ambasada.
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas