Aktualitet

Foto-lajm/ Maska, doreza dhe kundragaz, një ditë “normale” në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:56 - 08/04/20 |
mapo.al

Maska, doreza, pika të verdha, veshje speciale madje dhe maska kundragaz janë objektet më të zakonshme për syrin këto ditë.


A kishit menduar ndonjëherë se do vinte një kohë që policia do ju vëzhgonte teksa bënit pazar dhe t’iu mësonte se sa larg duhet të qëndroni nga njëri-tjetri?


Sigurisht që jo, por kjo është situata nëpër të cilën po kalon e thuajse e gjithë bota dhe fajtor i vetëm është vetëm një, armiku i përbashkët dhe i padukshëm Covid-19.


Nëse e mendojmë në një tjetër situatë të gjithë do ishim duke qeshur me vete. Tashmë, jo më njerëz të kapur përdore dhe vendi i preferuar për ta kaluar orët e lira nuk janë lokalet, por një kafe turke në ballkon.


Dita e 27-të e karantinës në Tiranë përmes fotove

 

<
>
2 5 1 9 3 7 4 6 8


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas