Kronika

Foto-Lajm/ Me maskë dhe syze, pamjet e Fjolla Morinës brenda Gjykatës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:05 - 22/09/20 |
mapo.al

Fjolla Morina ka dalë para Gjykatës së Kukësit, ku pritet të njihet me masën e sigurisë.


Ajo akuzohet për trafik armësh, vepër penale që parashikon 10-20 vite burg.


Fjolla Morina ka shkuar në Gjykatë, e shoqëruar nga disa oficere, ndërkohë që mbante maskë dhe syze.Brenda qelisë së izolimit, dallohet teksa mban vetëm maskë. Prokuroria e Kukësit ka kërkuar masën “Arrest shtëpie”, por me kushtin që të lerë garanci 5 milionë lek të reja.


Fjolla Morina u arrestua 3 ditë më parë, bashkë me dy persona të tjerë, pasi në çantë iu gjetën 2 pistoleta.Etiketa: , , ,

Pas