fbpx

Aktualitet

FOTO-LAJM/ Rama e Meta bashkë në Kosovë, i ndan Veseli

               Publikuar në : 13:10 - 12/06/19 |
mapo.al

Pavarësisht situatës politike aktuale në Shqipëri, festimet për nder të 20-vjetorit të çlirimit të Kosovës në Prishtinë kanë bërë bashkë sot kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Ilir Meta. Dy liderët më të mëdhenj të Shqipërisë kanë qendruar pranë njëri-tjetrit, por të ndarë nga kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli.

Edhe kur ai është larguar për disa çaste, Presidenti Meta dhe kryeministri Edi Rama kanë vijuar të qëndrojnë të distancuar. Në krahun e majtë të kryeministrit shqiptar qëndronte Palmer, ndërsa në krahun e djathtë të Presidentit Meta qëndronte Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.


Etiketa: , , , , , , ,

Pas