Aktualitet

Foto-lajm/ Si ka ndikuar koronavirusi në përditshmërinë e shoqërisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:41 - 03/04/20 |
mapo.al

Pandemia e koronavirusit ka prekur pjesën më të madhe të botës. Ajo ka ndikuar në jetën e gjithë vendeve të prekura duke nisur nga puna e përditshme e ritualet e martesave, varrimeve etj. Më poshtë janë disa foto të bëra në vende të ndryshme të botës.Njerëzit e pastrehë flenë në një parkim në Cashman Center, me hapësira të shënuara për distancim shoqëror për të ndihmuar në ngadalësimin e përhapjes së sëmundjes së koronavirusit (COVID-19) në Las Vegas, Nevada.


Të afërmit marrin pjesë në një ceremoni varrosjeje të viktimave të sëmundjes koronavirus (COVID-19) në qytetin jugor të Cisternino, Itali.Murgjit budistë të veshur me mburoja të fytyrës dhe maskë për të mbrojtur veten nga sëmundja koronavirus (COVID-19) mbledhin lëmoshë në Bangkok, Tajlandë.

Lexo edhe :  Shëndeti i veshkave nis në tryezë – Cilat janë ushqimet më të mira

Çifti i veshur me maska ​​për fytyrën përqafohet në Liqenin Lindor në Wuhan, provinca Hubei, epiqendra e sëmundjes koronavirus të Kinës (COVID-19).

Një qen i veshur me një maskë mbrojtëse është parë me pronarin e tij gjatë një bllokimi 21-ditor në mbarë vendin për të kufizuar përhapjen e sëmundjes së koronavirusit (COVID-19) në Chennai, Indi.

Bosh në fabrikën e makinave ‘Autoeuropa Volkswagen’ gjatë bllokimit të pjesshëm, si pjesë e gjendjes së jashtëzakonshme për të luftuar sëmundjen koronavirus (COVID-19), Lisbonë, Portugali.

Foto Credit: Reuters

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas