Aktualitet

Foto me dron, shikoni çfarë la pas katastrofa natyrore në Greqi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:58 - 12/07/19 |
mapo.al

Shtatë persona humbën jetën dhe mbi 100 persona u plagosën nga shtrëngata e furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në Halkidiki, në Greqinë veriore.


Kufoma e fundit u gjet në mes të Sozopolit dhe Neë Kallikratia, gjashtë milje detare nga bregu. Trupi i pajetë i përkiste një peshkatari 62-vjeçar që ishte zhdukur që nga e mërkura në mbrëmje.


6 viktimat e tjera ishin turistë, një çift çek, një grua dhe një djalë 8-vjeçar nga Rumania dhe babë e bir nga Rusia.


Në qendrat spitalore janë shtruar pacientë nga mosha 8-muajshe deri në 70 vjeç si pasojë e lëndimit nga rrëzimi i pemëve apo objekteve të tjera.


Shikoni pamjet me dron

<
>
1 9 8 7 image6 5 4 3 2


Etiketa: , ,

Pas