Aktualitet

Foto për të mos u humbur, dezinfektimi dhe njerëzit në Tiranë në kohën e pandemisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 06/04/20 |
mapo.al

Kryeqytetasit sot duhej jo vetëm të respektonin radhën me një distancë të caktuar pranë tregjeve dhe marketeve, por njëkohësisht duhej të kalonin edhe te kabinat e dezinfektimit. Një risi kjo e Bashkisë së Tiranës në kuadër të masave kundër COVID-19, në vendet ku grumbullohen masivisht njerëz.


Sistemet e dezinfektimit u vendosën sot për qytetarët në hyrje-daljet në pikat me fluks qytetarësh. Një i tillë nisi nga funksioni këtë të hënë te tregu i Kombinatit. Siç duket edhe nga fotot e bëra nga fotoreporteri Florion Goga, qytetarët përmes një postblloku kalojnë brenda kabinave, ku kryhet procesi i dezinfektimi dhe
vijojnë më pas hyrjen në treg.


<
>
tirane dezinfektim tirane dezinfektim1 tirane dezinfektim2 tirane dezinfektim3 tirane dezinfektim4

 


LEXO EDHE: 


Masat në tregun e Kombinatit, ushtria vendos në radhë njerëzit, dezinfektim çdo personi (Foto)


Etiketa: , , , ,

Pas