Aktualitet

Foto/ Rama nis takimin me Myslim Murrizin, Kujtim Gjuzin dhe Rudina Hajdarin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:00 - 07/07/20 |
mapo.al

Ka nisur takimi i opozitës së re me kryeministrin Edi Rama për Reformën Zgjedhore. Rama shoqërohet nga Taulant Balla.


Ndërkohë nga opozita parlamentare të pranishëm janë Myslim Myrrizi, Rudina Hajdari, Nimet Musai, Edomond Stojku dhe Kujtim Gjuzi.


Në takim po diskutohet iniciativa e opozitës së re për listat e hapura dhe ndalimin e koalicioneve.Dy orë më parë, PPE, grupimi më i madh politik në BE, i ka kërkuar Ramës të mos ndërmarrë hapa të njëanshëm dhe të mos prishë marreveshjen e 5 qershorit, të arritur me PD, duke i kujtuar Kryeministrit, se zgjedhjet janë kusht për integrimin.
 1


Etiketa: , , , ,

Pas