Aktualitet

Foto/ Shën Valentini, dedikime të veçanta në Singapor për mjekët dhe infermierët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:55 - 13/02/20 |
mapo.al

Në Singapor ka nisur një fushatë e madhe falenderimi dhe inkurajimi për punonjësit e sistemit shëndetësor, që janë në vijën e parë të luftës ndaj koronavirus.


Shumë qytetarë, sidomos nxënës, po shkruajnë kartolina me dorë, dedikuar mjekëve dhe infermierëve, në prag të Shën Valentinit.Wally Tam, thotë BBC, është një nga organizatorët e kësaj fushate në Facebook.


Hashtagu që po përdoret, është “braveheartsg”.

“Ne kemi nevojë për njerëz kurajozë këto ditë. Ne na duhet guxim, dhe kush tjetër më shumë se punonjësit e shëndetit po e bën këtë”, thotë Tam.

Qindra kartolina janë dërguar deri tani në këtë faqe në Facebook, dhe do të printohen sa më shumë të jetë e mundur për t’ua shpërndarë mjekëve dhe infermierëve, në vigjilje të festës së të dashuruave.

Singapori numëron deri tani 50 raste të prekurish nga koronavirus.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas