Kronika

Foto/ Si mbeti i vrarë grabitësi, trupin e hodhën shokët në rrugë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:42 - 09/04/19 |
ro ot

Një grabitës mbeti i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit me Policinë. Gazeta Mapo ka siguruar foton nga vendi i ngjarjes. Trupi i viktimës shtrihet në anë të rrugës. Siç shihet në foto, policia e ka qëlluar në kokë duke e lënë të vdekur, ndërsa shokët e kanë hedhur trupin nga furgoni dhe janë larguar.


Grabitësi ende nuk është identifikuar. Ai ishte veshur me rroba të zeza të ngjashme me ato të një Komandoje. Veshja e tij ishte e kompletuar në detaje, ishte i pajisur me antiplumb dhe pranga.


Mësohet se policia është duke marrë shenjat e gishtave të personit që u gjet i vdekur, për të verifikuar nëse ka apo jo precedent penalë dhe janë duke marrë informacion për lidhjet e tij shoqërore e familjare.Lexo edhe:
Reuters: Shuma e grabitur mund të jetë 10 milionë euro
Fotot e para nga grabitja spektakolare e RinasitGrabitja/ Flasin dëshmitarët: Kujtuam se ishte stërvitje ushtarake

1


Etiketa: , , ,

Pas